туристична агенція у Івано-Франківську туристичні агенції івано франківськ, гарячі тури івано-франківськ, відпочинок в єгипті

:: Відпочинок в Туреччині ::

Країна розташована на заході Азії і крайньому південному сході Європи - на півострові Мала Азія і на відокремленій від нього протоками Босфор і Дарданелли південно-східній частині Балканського півострова.

Офіційна назва - Турецька Республіка (Türkiye Cumhuriyeti - турец. мова, Republic of Turkey - англ. мова).

Географічне положення - країна розташована на заході Азії і крайньому південному сході Європи - на півострові Мала Азія і на відокремленій від нього протоками Босфор і Дарданелли південно-східній частині Балканського півострова. Азіатська частина називається Анатолією, європейська - Східною Фракією. Межує: з Грецією – на заході, з Болгарією, Грузією – на півночі, з Вірменією та Іраном – на сході, з Сирією та Іраком – на півдні. На півночі омивається водами Чорного моря, на півдні – Середземного, на заході – Егейського. Мармурове море та протоки Босфор і Дарданелли розділяють європейську і азіатську частини країни.

Площа території - 779,452 тис. кв км.

Населення - 73,723 млн. осіб (2010 р.).

Столиця - м. Анкара (Ankara) - 4,771 млн осіб з передмістями (2010 р.).

Адміністративний поділ - ділиться на 81 вілаєт (провінція).

Найбільші міста - Стамбул (7000 тис. осіб), Ізмир (2000 тис. чол.), Адана (1000 тис. осіб), Бурса (900 тис. осіб), Кон’я (500 тис. осіб), Анталья (520 тис. осіб).

Офіційна мова - турецька.

Релігія - іслам суннітського спрямування.

Грошова одиниця - турецька ліра = 100 курушей.

Національне свято - 29 жовтня - День проголошення Республіки (1923 р.).

Кухня

Турецька кухня пропонує широкий вибір страв і ласощів. Пріоритет віддається стравам з яловичини і баранини. Типові турецькі страви - донер і кебаб. У Туреччині дуже популярна долма, де використовуються помідори, кабачки, баклажани, перець і виноградне листя.

Ресторани по всій Туреччині пропонують багатий асортимент холодних закусок («мезе«), гарячих страв, салатів і солодощів. На шведському столі в готелі пропонується необмежений вибір страв.

Національним напоєм є ракі (анісова горілка), яка розбавляється водою і виходить напій, який називають »левове молоко».

В Анатолії п’ють турецький чай щодня протягом усього дня, і Вам, напевно, запропонують випити його за час Ваших відвідин. Турецький чай подається у невеликих чашках у формі тюльпана з додаванням молока на західний лад.

Турецька кава також подається у дуже маленьких чашках, зазвичай, разом із склянкою води. Чорна та міцна турецька кава п’ється без цукру, проте Ви можете завжди додати туди одну, дві ложки цукру.

Особливе значення в турецькій кухні надається ласощам. Вони мають особливі екзотичні назви. Найбільш відома із солодощів — баклава (пахлава), але смачні також «ханимгебеі», цукати з каштанів, лукум та халва. «Султанським десертом» вважають виварені в сиропі шматочки тіста, посипані тертими волоськими горіхами й политі густим кремом. Фарширований персик, пудинг, свіжі фрукти подаються цілий рік.

 

Поради туристам:

  • Не слід фотографувати жінок у чорних накидках. Якщо ви хочете сфотографувати чоловіка, неодмінно запитайте дозволу.
  • Заходячи до приватного будинку або, тим більше, до мечеті, треба роззутися і залишити взуття біля входу. В багатолюдних мечетях можна покласти взуття у пакет і взяти з собою всередину. Крім того, відвідуючи мечеть, необхідно бути охайно вдягненим, виключити з одягу шорти, майки, міні-спідниці, дотримуватися тиші.
  • Вживання алкоголю на вулицях може викликати осуд.
  • Чайові давати не обов’язково, але за негласною традицією прийнято залишати офіціантам близько 10% від вартості замовлення. Носіям дають на чай у межах одного долара. Таксистам зазвичай зверху не дають.
  • Не слід порівнювати Туреччину з Грецією - ці країни не так давно воювали одна з одною. Не треба кепкувати над Кемалем Ататюрком - хоча він і помер, з чуток, від невгамовного пияцтва, для турків він залишається національним героєм номер один. Називати Стамбул Константинополем також не рекомендується (Константинополем називалася столиця Візантійської імперії, яку свого часу здобули османи). Всім цим ви можете образити національні почуття турецьких громадян.
  • Своєрідним ритуалом у Туреччині (як і в багатьох інших арабських країнах) є торги. Торгуються завжди і скрізь, при покупці чого завгодно. Сам процес торгу приносить задоволення як покупцям, так і продавцям. Тому вчіться торгуватися - ви зможете не лише значно збити ціну на потрібний вам товар, але і відкриєте для себе нове джерело позитивних емоцій. Головне - не сприймайте торги занадто серйозно, дивиться на них як на гру. Пам’ятайте, що якість товарів - особливо, якщо ви купуєте їх на вулиці, - може виявитися не дуже високою, хоча в будь-якому разі з вас спочатку захочуть взяти значно більше реальної вартості товару найвідміннішої якості. Тож пильнуйте.
  • Водопровідна вода, як правило, безпечна для пиття, але вона дуже хлорована. Тому краще користуватися питною водою, розфасованою у пляшках. Її можна купити у будь-якому місці, вона дешева і має гарний смак.
  • Найпопулярніший засіб сполучення в межах Туреччини - автобус (правда, вони часто переповнені). Можна скористатися таксі, в яких завжди встановлені таксометри. Майте на увазі, що у нічний час (GECE) - з 24.00 до 6.00 діє подвійний тариф. У денний час - з 6.00 до 24.00 працюють також долмуши - маршрутні таксі - з фіксованою вартістю проїзду і зупинками у необхідних вам місцях. У невеликих містах типу Белека рух закінчується раніше, приблизно о 20.00. Якщо ви стоїте не на зупинці, достатньо підняти руку, щоб автобус або долмуш зупинилися.
  • Маєте запитання!? Бажаєте зробити замовлення!? Залиште номер телефону і ми зв’яжемося з Вами

    або зателефонуйте нам
    Завжди готові відповісти на всі Ваші запитання!