Офіційна назва — Республіка Болгарія (Републіка Българія, болг.); Republic of Bulgaria (анг. мовою).
Географічне положення – країна розташована на півдні Європи, в північно-східній частині Балканського півострова. Максимальна відстань із заходу на схід 520 км, з півдня на північ - 330 км. Болгарія має спільний кордон на півночі з Румунією, на заході з Югославією, на півдні - з Грецією та Туреччиною.
Столиця - Софія -1,301 млн осіб (2012).
Найбільші міста - Пловдив (358 тис.), Варна (294 тис.), Русе (180тис).
Офіційна мова – болгарська.
Грошова одиниця –лев = 100 стотинок.
Релігія – переважає православне християнство (близько 85% населення), іслам (близько 13%).
Національне свято – 3 березня - День визволення від османського іга (1878 р.).
Державний прапор – державний прапор Болгарії складається із білої, зеленої та червоної горизонтальних полосок з гербом у лівій верхній частині. Біла полоса - символ миру та свободи, зелена - природні багатства країни, червона - символ мужності і крові патріотів, яка пролита у боротьбі за незалежність.
Прапор у такому вигляді існує ще з 1947 року.
Державний герб — герб Республіки Болгарії являє собою стоячого на задніх лапах золотого коронованого лева на червоному фоні у формі щиту, під яким напис: «Сила в об’єднанні«. Щит тримають два золотих коронованих прямостоячих левів з лівої та правої сторін. Вони стоять на зхрещених дубових гілках із жолудями.
Місцевий час —GMТ + 2. У Болгарії час переводиться з літнього на зимовий у ті ж самі дати, що й у всій Європі.
Грошова одиниця — лев, що складається із 100 стотинок. Іноземна валюта може ввозитися і вивозитися з Болгарії без обмеження і декларації. Обмін валюти здійснюється в банках, обмінних бюро (зустрічаються дуже часто), в готелях, на прикордонних пунктах, вокзалах та в інших місцях. Іноземні туристи мають право на повернення ПДВ (20%) за системою «tax free» на суму не менше 1000 BGL в одному магазині. Повернення ПДВ відбувається в пункті повернення в аеропорту під час виїзду з країни.
Візовий режим — Громадяни України зможуть відвідати Болгарію за спрощеним візовим режимом.
Безкоштовні візи видаються громадянам України, які є учасниками культурних заходів та спортивних змагань, організованих через центральні державні відомства по культурі та спорту, особам віком понад 60 років, неповнолітнім (до 16 років), слухачам фахових курсів, організованих вищими навчальними установами або державними відомствами по науці та освіті, а також туристам, які оформили путівки через туристичні агентства.
Аналогічні правила в’їзду, виїзду, транзитного перебування та тимчасового перебування на території України встановлюються і для громадян Республіки Болгарія.
Популярні болгарські сувеніри — У всьому світі знаменита болгарська олійна троянда, яку вирощують в Долині троянд. Вона – один з символів країни. На її основі виготовляють не тільки ароматичні масла, парфуми, косметику, але і такі оригінальні речі як горілка з троянд, варення з троянд, трояндовий лікер і навіть трояндовий мед. Ще один популярний болгарський сувенір — місцева горілка »ракія».
Болгарські майстрині славляться своєю вишивкою. Як сувенір можна придбати вишиті сорочки, скатертини, серветки, завіски і рушники. Є ще непогані вишиті гаманці і сумочки з етнічними узорами. На ринках і в лавках можна придбати симпатичні керамічні вироби – миски, глеки, тарілки і миски. Болгарія – країна православна, тому звідти можна привезти на пам’ять релігійні сувеніри: позолочені ікони і хрестики.